Home / معرفی کتاب / دانلود کتاب آموزش پورت سریال در C#

دانلود کتاب آموزش پورت سریال در C#

معرفی کتاب آموزش  پورت سریال در C#

پورت سریال پورت مشترک بین مکیروکنترلر ها  و کامپیوتر ها می باشد. با پورت سریال به راحتی و توسط دو پین از میکروکنترلر به نام های RX و TX با کامیوتر ارتباط برقرار کرد و اطلاعات مبادله کرد. برای ارتباط به دو برنامه نیاز داریم یک برنامه برای کامپیوتر و یک برنامه برای میکروکنترلر برنامه ی مورد نیاز برای کامپیوتر در این کتاب آموزشی توسط محیط برنامه نویسی ویژال استدیو و زبان برنامه نویسی C# نوشته می شود . و برنامه ی میکروکنترلر نیز برای میکروکنترلر AVR در کامپایلر codevision آموزش داده می شود.

برای آشنایی بیشتر قسمتی از مقدمه کتاب قرار داده می شود

کسانی که در زمینه الکترونیک و میکرو کنترلر ها فعالیت دارند، با اهمیت پورت سریال آشنا هستند. پورت سریال آسان ترین و ارزانترین راه ارتباط، بین میکروکنترلر ها، یا به طور کلی، هر ابزار که با میکرو کنترلر ساخته شده و کامپیوتر شخصی می باشد. با توجه به کمبودي که در زمینه منابع برنامه نویسی، به زبان فارسی، براي پورت هاي کامپیوتر احساس کردم، برآن شدم تا، آموزش این گونه مباحث را، با زبانی در حد امکان ساده و نسبتا کامل بنویسم، به گونه اي که خواننده با کلیات کار آشنا شود و جزئیات را بتواند بسته به نیاز برنامه خود تغییر دهد. در این آموزش به راه اندازي پورت سریال می پردازیم 6. اکنون هر آنچه را که براي ایجاد این ارتباط نیاز دارید، در این نوشته گردآوري کرده ام به این امید که لحظات زندگی شما در پی یافتن این مهم، هدر نروند. در این نوشته شما با آموزش گام به گام تصویري، برنامه نویسی براي پورت و میکرو کنترل ارتباط برقرار کنید. در پایان خواهید PC را یاد خواهید گرفت تا در پروژه هاي مورد نیاز با ایجاد یک برنامه 7، بین C# سریال در کنترل شود، خودتان PC متصل شود، یا به وسیله PC توانست که برنامه مورد نیاز، براي ارتباط یا کنترل ابزاري که می سازید و نیاز دارید تا به ایجاد کنید. C# در
من مخاطب اصلی این نوشته را کسانی قرار داده ام که در زمینه الکترونیک فعالیت دارند، و با توجه به اینکه آشنایی کمی با برنامه نویسی در محیط ویژول استدیو دارند، تلاش کرده ام با مطالب را با زبانی ساده بیان کنم. و میکرو کنترل ها و همچنین مفاهیم C نیست. اما باید خوانند، با برنامه نویسی به زبان C# براي مطالعه این نوشته نیازي به هیچ دانش قبلی از پورت سریال آشنایی داشته باشد، این نوشته براي همه افرادي که میخواهند براي این پورت برنامه بنویسند قابل استفاده است.

در پایین لینک دانلود کتاب آموزش پورت سریال قرار داده می شود:

دانلود کتاب

About علی عزتی

علی عزتی هستم. رشته ی مهندسی برق الکترونیک رو خوندم. علاقه ی من به یادگیری و به اشتراک گذاشتن چیز هایی که یاد گرفتم. باعث شد تا الکترولب ایجاد بشه. علاقه ی زیادی به الکترونیک دارم. و دوست دارم چیزهای جدید یادبگیرم و بسازم ... :))

Check Also

میکروپایتون و راه اندازی آن روی ESP8266 قسمت اول

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی همه منظوره سطح بالا می باشد. قابلیت یادگیری آسان، آن را ...

One comment

  1. خرید و فروش کشمش

    سایت شما مشاهده شد. اطلاعات کامل و جامعی دارد. امیدوارم همواره موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.